niedziela, 23 września 2012

Bo miłość jest najważniejsza !

Miłość,Miłośc i jeszcze raz Miłośc odwieczny temat nie jednego bloga,ale na tym to polega każdy stwierdzenie "Miłośc" rozumie na swój własny sposób ,opisuje je po swoich przykrych lub miłych doświadczeniach miłosnych .
Ale zadajmy sobie pytanie Co to takiego?
Uczucie? Na pewno.
Ale czy coś więcej ?
Jest to na pewno Uczucie silne jak nie najsilniejsze na świecie. Nie ma drugiego tak samo mocnego i potrafiącego zdziałać tak wiele.
Jest wiele rodzajów miłości, a dzielimy je poprzez uczucie które dażymy daną osobę Miłośc może być - Braterska/siostrzana, przyjacielska, matczyna, czy partnerska.
Każda jest tak samo ważna i tak samo mocna.
          Może się wydawać, że ta pierwsza jest słaba albo, że wcale jej nie ma. Błąd. Pomyśl, co byś zrobił, gdyby Twojej małej, wkurzającej siostry, która ciągle zabiera Ci ubrania i rozrzuca przedmioty w pokoju czy też wkurzającego brata który z racji że jest młodszy wykorzystuje to w każdej skali - nagle zabrakło. Nie tęskniłbyś? Nie płakał?
Wątpię,możesz się kłócić,bić,dokuczać sb ale w głebi duszy byś skoczyła za nim w przysłowiowy "ogień". Prawda jest taka, że często niestety nie zauważamy tego dopóki coś się nie wydarzy.jak to mówi kolejne przysłowie  "Mądry Polak po szkodzie" . Z ludźmi zazwyczaj tak jest - nie doceniają tego co mają ,oczy im się dopiero otwierają kiedy  coś   stracą bezpowrotnie. No ale trudno. Trzeba to zmieniać.
          Kolejny rodzaj miłości, to ta do przyjaciela równie ważna jak partnerska. Masz prawdziwego przyjaciela? To najpierw sobie odpowiedz na te pytania :czy możesz powiedzieć wszystko a on Cię nie potępi? ,czy  ufasz mu na 150%?  czy powierzyłbyś mu nawet swoje życie?  czy wskoczyłby za Tobą w ogień, albo osłonił Cię własnym ciałem i dla którego Ty zrobiłbyś to samo? Masz? No to powiedz mi, że go nie kochasz ? . Kochać- to nie zawsze znaczy porządać to znaczy chcieć dla kogoś dobra. Czy chociaż raz życzyłeś mu źle? obgadywałeś go za plecami,No to co z Ciebie za przyjaciel? Prawdziwy przyjaciel to taki, dla którego zaufanie i cząstka duszy i serca, którą dostał od drugiej osoby to świętość. Prawidziwy przyjaciel to skarb, Zapamietaj to <3
          O matczynej innym razem tak, jak o przyjaźni damsko-męskiej.
          No i ta ostatnia, partnerska. Miłość dwóch osób , Bo czy można być ze sobą i nie ufać sobie nawzajem i nie mówić wszystkiego? Wstydzić czy krępować? Pewnie można, tylko czy to naprawdę jest miłość,czy taki związek długo przetrwa ,Raczej Nie,Moim zdaniem lepiej już na starcie powiedzieć że nic z tego nie wyjdzie,niż zranić po czasie kiedy druga połówka jednak coś do cb czuje bez odwzajemnienia z twojej strony. . Bo miłość, to stan ducha, który powoduje całkowite oddanie. Całkowitą lojalność i szczerość. Chęć ofiarowania siebie tej drugiej osobie. Siebie całego. Ze wszystkimi zaletami i wadami. Chęć akceptowania wad i zalet drugiej osoby. Chęć opiekowania się nią i dbania. Miłość, to gotowość na poświęcenia i ustępstwa. Miłość, to pragnienie dobra dla drugiej osoby. Nawet swoim kosztem. Miłość to dzielenie wszystkiego, od uczuć, poprzez przedmioty, na ostatniej porcji gorącej czekolady skończywszy.
         . To wyciągnięcie pomocnej dłoni, żeby znowu wyszła na prostą. Wsparcie bez względu na okoliczności. To mówienie "tak", gdy cały świat krzyczy "nie". To bycie ze sobą na dobre i złe, bo miłość, gdy jest prawdziwa, potrafi zdziałać cuda...

9 komentarzy:

 1. Ej mozna sie jakos z tb skontaktowac tak by nikt nie wiedzial o czym piszemy? priv albo co w tym stylu .? chcialabym sie cos ciebei zapytac. ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest prywatny e-mail podany w dziale kontakty :)

   Usuń
 2. jeju, wciągneło mnie baaarrdzo. Kocham czytać twoje notki. <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Booskie! ;3
  To kiedy następna? :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniali są ludzie, którzy ze sobą przeżyli 60 lat i dalej ich miłość kwitnie chociaż są w podeszłym wieku. Tak jak napisałeś, "gdy miłość jest prawdziwa zdziała cuda..." Teraz już takiej miłości nie ma. Ludzie są bez uczuć. Ciągle ranią, ale niestety taki jest świat - okrutny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydajesz się być bardzo interesującą osobą. Ciekawie piszesz. Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 6. Notki są świetne <3
  A miłość jest najważniejsza ale też strasznie trudna ;<
  Ale bez miłości nie ma związków ! ;*

  OdpowiedzUsuń